Znęcanie się nad dziećmi – czym jest, jak zaradzić?

Czym jest znęcanie się?

Czym jest znęcanie się?

Zastraszanie to działanie w sposób, który przeraża lub szkodzi dodatkowej osobie. Młode osoby, które zastraszają, zazwyczaj wybierają kogoś, kto jest słaby lub nawet bardziej samotny, a także w kółko powtarzają te działania. Tyranizowanie zaczyna się w szkole podstawowej, a także staje się najbardziej typowe w szkole średniej. W liceum jest to o wiele mniej typowe, ale nadal się zdarza.

Znęcanie się może przybierać wiele form, na które składają się:

Uszkodzenia fizyczne, takie jak uderzenie, wepchnięcie lub potknięcie.
Urazy emocjonalne, takie jak drażniące działanie, wygląd lub rozmowę młodego człowieka. Komponowanie znaczeń o kimś w e-mailach lub w czasopismach internetowych (blogach) jest również nękaniem.

Kobiety, które dręczą się, są bardziej skłonne do tego w sposób emocjonalny. Dzieci, które mobbują często robią to zarówno metodami fizycznymi, jak i psychologicznymi. Jako przykład:

Dziewczyna może stworzyć zespół, a także pominąć inną panią lub pogadać o niej.
Chłopiec może wepchnąć dodatkowego młodego chłopca, a także nazwać go imieniem.

Zarówno chłopcy, jak i kobiety biorą udział w „cyberprzemocy”. Oznacza to wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi do rozpowszechniania plotek lub wysyłania krzywdzących wiadomości lub obrazów. Zastraszanie emocjonalne nie pozostawia kontuzji, jednak szkody są równie prawdziwe.

Jeśli uważasz, że twój młody człowiek jest nękany – lub nęka kogoś innego – podejmij działania mające na celu zaprzestanie znęcania się.

Dlaczego tak ważne jest zaprzestanie znęcania się?

Mobbing jest ważnym problemem dla wszystkich dzieci. Dzieci znęcające się nad sobą są bardziej narażone na złe samopoczucie i depresję. Mogą się bać lub nie lubić chodzić do instytucji. Czasami podejmują ekstremalne kroki, które mogą przynieść tragiczne skutki. Mogą nosić broń, używać przemocy fizycznej, aby się zemścić, lub próbować wyrządzić sobie krzywdę.

Dzieci, które znęcają się nad innymi, najprawdopodobniej opuszczają szkołę, mają problemy z alkoholem i narkotykami, a także szkodzą prawodawstwu

 Jakie są cechy młodych ludzi, którzy znęcają się nad sobą?

Jakie są cechy młodych ludzi, którzy znęcają się nad sobą?

Dzieci, które znęcają się nad innymi, są zazwyczaj dosłownie silne. Mogą tyranizować ze względu na to, że mają poczucie władzy. Mogą to być młodzi ludzie, którzy robią rzeczy bez zastanowienia, jak również mogą nie przestrzegać zasad. Ci młodzi chłopcy, a także dziewczęta nie odkryli, że potrafią myśleć o wrażeniach innych ludzi.

Dzieci, które fizycznie znęcają się nad innymi czasami pochodzą z domów, w których dorośli walczą lub krzywdzą się nawzajem. Mogą dokuczać różnym innym dzieciom, ponieważ same były nękane.

Dzieci, które znęcają się nad innymi wymagają poradnictwa. To może pomóc im rozpoznać, dlaczego służą tak, jak służą. Jak również może pokazać im, jak połączyć się z innymi w jeszcze bardziej pozytywny sposób. Coaching rodzinny jest szczególnie przydatny dla tych dzieci

Pęcherz

Zapalenie błony śluzowej