Zakażenie gronkowcem – objawy, leczenie, co to jest, zapobieganie

zakażenie-gronkowcemGronkowiec złocisty jest rodzajem bakterii, które mogą prowadzić do infekcji. Bakterie gronkowcowe zazwyczaj występują na naskórku. Zazwyczaj nie powodują problemów. Stają się po prostu problemem, jeśli powodują chorobę. Zazwyczaj można się nimi zająć stosując antybiotyki.

Infekcje gronkowcowe mogą stać się ostre, szczególnie u osób chorych lub słabych. Od czasu do czasu bakterie trzustkowe mogą wywołać szeroko rozprzestrzenioną chorobę w twoim organizmie.

Co to jest gronkowiec?

Bakterie gronkowcowe mogą się rozprzestrzeniać poprzez dotykanie osoby lub przedmiotu. Często rozprzestrzeniają się poprzez kontrolowanie kogoś, kto ma chorobę pasożytniczą.

W szpitalu choroby oskrzeli są znacznie bardziej niż prawdopodobne w przypadku ran, oparzeń lub regionów, w których występuje luźna skóra, w których przewody dostają się do organizmu. W tej okolicy infekcje gronkowcowe będą występować wśród osób, które mają rany lub skaleczenia i które mają intymny związek ze sobą.

Jakie są te oznaki?

Oznaki choroby pasożytniczej zależą od tego, gdzie znajduje się choroba. Jeśli jest to choroba:

Na ranie, który obszar skóry może być delikatny lub czerwony.
Na własnej skórze może znajdować się czerwony, delikatny wrzód lub ropień.
Na twoim krwiobiegu lub szersze rozprzestrzenianie się, może mieć gorączkę i czuć się bardzo chory.

Jak dokładnie diagnozuje się chorobę gronkowcową?

Zakażenie gronkowcem diagnozuje się za pomocą wywiadu klinicznego i badania przedmiotowego. Lekarz zada Ci pytania dotyczące Twoich objawów, pracy i otoczenia domu.

Lekarz weźmie przykład zainfekowanej rany lub może próbkę moczu, krwi lub śluzu (plwociny) wyrzuconą z płuc. Próbka jest analizowana na obecność bakterii, które są starcze. Ocena ta może potrwać kilka dni.

Czasami obrazowanie jest wykonywane w celu poszukiwania objawów choroby. Na przykład, prześwietlenie tułowia może wykazać chorobę płuc.

Jak można leczyć zakażenie gronkowcem?

Kiedy masz zakażenie gronkowcem, lekarz może:

Spryskać własną ranę.
Oferować antybiotyki, takie jak tabletki lub nawet przez igłę umieszczoną na własnej żyle (IV).

Teraz być może będziesz musiał przebywać w placówce medycznej, aby otrzymać leczenie. W klinice możesz być trzymany z dala od innych. Będzie to miało na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa rozprzestrzenienia się bakterii.

Jak można zapobiec chorobie pasożytniczej?

Przećwiczyć dobrą higienę.
Umyj ręce często mydłem i czystą, bieżącą wodą. Można też użyć środka odkażającego dłonie na bazie alkoholu. Mycie rąk jest najlepszym sposobem na zapobieganie rozprzestrzenianiu się bakterii.
Utrzymuj cięcia i zadrapania w czystości. Przykryj je bandażem. Trzymaj z dala od ran i bandaży innych osób.
Nie udostępniaj rzeczy osobistych, takich jak ręczniki, ściereczki do twarzy, maszynki do golenia, a nawet ubrania.
Utrzymuj otoczenie w czystości, używając środka dezynfekującego do mycia powierzchni, których dotykasz. Zazwyczaj są to blaty, gałki do drzwi i włączniki światła.
Jeśli powinieneś być w szpitalu, to przypomnij lekarzom i pielęgniarkom, aby umyli ręce po dotarciu do Ciebie.

Inne schorzenia:

Odra

Syfilis