Przepuklina sportowa – czym jest to schorzenie?

przepuklina-sportowaPrzepuklina sportowa jest wypadkiem tego obszaru pachwinowego spowodowanym przez uporczywe skręcanie i obracanie się w dużym tempie. Ten rodzaj przepukliny występuje głównie u osób grających w hokeja, piłkę nożną lub baseball.

Nawet jeśli status ten określany jest jako przepuklina, nawet w wielu okolicznościach przepuklina nie jest widoczna. Najważniejszym objawem jest ból nadnerczy, który może sięgać do okolic narządów płciowych. Ból może utrzymywać się przez miesiące lub tygodnie. Eksperci z dziedziny medycyny sportowej uważają, że choroba powoduje nadmierne wykorzystanie mięśni nadnerczy, co wywołuje stres na ścianie klatki piersiowej.

Przepuklina sportowa może być naprawdę trudna do zdiagnozowania. Często zdarza się, że sportowiec cierpi na długotrwałe bóle brzucha przez wiele tygodni. Lekarz może zauważyć tkliwość mózgu, ale nie wykrywa żadnych wybrzuszeń w tkankach. Aby pomóc w zdiagnozowaniu przepukliny sportowej, można poprosić sportowca o wykonanie manewrów, takich jak siadanie, w celu sprawdzenia, czy nie powodują one dokuczliwości.

Odpoczynek mięśni pleców przez wszystkie tygodnie może czasami rozwiązać ten problem. Często jednak operacja jest konieczna, aby wzmocnić ścianę. Zawodnicy mogą zdecydować się na operację od razu, aby rozwiązać ten problem.