Masaż – do czego służy , co to jest , czy bezpieczny

Masaż - do czego służy , co to jest

Co to jest masaż?

Masaż polega na oczyszczaniu miękkich komórek ciała, takich jak masa mięśniowa. Masaż może być przydatny w obniżaniu napięcia i bólu, pobudzaniu przepływu krwi i motywowaniu do relaksu. Specjaliści od masażu używają zazwyczaj stresu rękoma, ale mogą dodatkowo wykorzystać przedramiona, stawy ramienne lub stopy. Istnieje co najmniej 80 różnych rodzajów masażu. Niektóre z nich są delikatne, inne niezwykle aktywne, a jeszcze inne ekstremalne.

Na przykład szwedzki masaż jest bardzo delikatny i często stosowany jest w celach relaksacyjnych, poprawiających krążenie krwi, a także odciążających masę mięśniową. Terapeuta stosuje długie, ślizgające się uderzenia i pracuje, jak również stukając strategie na wiodącej warstwie mięśni w instrukcjach krążenia krwi do serca. Może to również obejmować przesuwanie stawów ostrożnie w celu poprawy serii ruchów.

Terapia masażem głębokich tkanek jest o wiele bardziej energiczna, a także ekstremalna. Wykorzystuje się ją do radzenia sobie z odpornym napięciem masy mięśniowej. Specjalista wykonuje ruchy wolnoobrotowe (palcami, kciukami, a także stawami ramiennymi) z zastosowaniem intensywnego nacisku, aby dotrzeć do znacznie głębszych warstw mięśni niż te, do których dociera szwedzka technika masażu.

Masaż ten można wykorzystać do rozluźnienia się po pracy lub nauce, a rano do dodania sobie energii. Możesz szybko wykonać masaż stóp, dłoni lub szyi podczas wykonywania różnych innych zadań lub podczas rozluźniania się. Samomasaż działa najlepiej, gdy jesteś w wygodnej odzieży, a także siedzisz lub opierasz się na wygodnym otoczeniu. Do masażu używaj olejku lub kremu do garnituru urodzinowego do masażu.

Masaż czynników wyzwalających jest mniej łagodny i od czasu do czasu może być niezręczny. Terapeuta stosuje stały stres na węzły lub ograniczoną, napiętą masę mięśniową, która faktycznie została nadużywana lub uszkodzona, postępując aż do rozluźnienia masy mięśniowej. Poczekaj, aż terapeuta rozpozna, czy podczas masażu odczuwasz ból.

Niektóre osoby czują, że masaż działa, ponieważ dotyk jest leczniczy. Dotyk łączy w sobie również uczucie troski.

Do czego służy masaż?

Ludzie wykorzystują masaż do wypoczynku, a także do łagodzenia bólu. Może on również łagodzić stres tkanki mięśniowej, jak również poprawiać krążenie krwi, łagodzić stres nerwów, a także przywracać regularny ruch w stawach.

Czy masaż jest bezpieczny?

Przy prawidłowym wykonaniu, masaż jest uważany za bezpieczny. Ale porozmawiaj z lekarzem przed wykonaniem masażu, jeśli:

Masz otwarte rany, obrzęki lub miejsca słabej skóry.
Masz zakrzep w naczyniu krwionośnym.
Masz problemy z krwawieniem, masz niski poziom płytek krwi lub bierzesz leki (tzw. rozcieńczalnik), które zapobiegają powstawaniu zakrzepów.

Wybór specjalisty masażysty, który faktycznie otrzymał akredytację wiejską, daje pewność, że Twój masażysta ma określony poziom wyszkolenia, jak również stosuje określone standardy metod. Należy pamiętać, że masaż wymaga czasu i może być również kosztowny. Koszty masażu nie są zazwyczaj pokrywane przez prowincjonalne ubezpieczenie zdrowotne, ale mogą być pokryte przez wyłączne ubezpieczenie medyczne.

Nieustannie informuj swojego lekarza, czy korzystasz z alternatywnego leczenia, czy też myślisz o włączeniu innego leczenia do standardowej terapii klinicznej. Rezygnacja z konwencjonalnego leczenia klinicznego może nie być wolna od ryzyka i zależy również od leczenia alternatywnego.

Mammografia