Leczenie polem magnetycznym, magnetoterapia – czym jest , bezpieczne

leczenie-polem-magnetycznym-magnetoterapia

Czym jest leczenie polem magnetycznym?

Terapia polem magnetycznym wykorzystuje magnesy w celu zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, a także leczenia dolegliwości.

Organizm ludzki, a także planeta zazwyczaj wytwarzają pola elektryczne i magnetyczne. Pola elektromagnetyczne mogą być również tworzone technologicznie, jak np. fale radiowe i telewizyjne. Eksperci od terapii polem magnetycznym uważają, że komunikacja pomiędzy ciałem, planetą, a także innymi polami magnetycznymi powoduje fizyczne i psychiczne zmiany u ludzi. Oni również uważają, że pole elektromagnetyczne ciała powinny pozostać w równowadze, aby zachować zdrowie.

Specjaliści stosują terapię polem elektromagnetycznym na zewnątrz ciała. Magnesy mogą być:

Rozliczane elektrycznie, aby dostarczyć impuls elektryczny do wyleczonego obszaru.
Stosowane z igłami do akupunktury, do leczenia dróg energetycznych w organizmie.
Stałe (nie rozliczane elektrycznie), a także zamocowane na leczonym miejscu na pewien okres czasu, w celu zapewnienia stałej terapii.

Do czego wykorzystywana jest terapia polem magnetycznym?

Niektóre osoby korzystają z leczenia magnetycznego do walki z dyskomfortem, takim jak dyskomfort stóp, pleców lub stawów.

Badania naukowe zostały rzeczywiście wykonane na magnesy, ale nie ma regularnych wyników ujawniających, że magnesy pomoc w dyskomfort ulgę.

Czy przetwarzanie pola elektromagnetycznego jest bezpieczne?

Dzieci i oczekujące kobiety nie muszą korzystać z leczenia polem magnetycznym, ponieważ bezpieczeństwo tej terapii nie jest udowodnione. Osoby, które posiadają medyczne gadżety lub implanty z polem elektromagnetycznym, takie jak rozrusznik serca, nie powinny stosować leczenia polem magnetycznym, ponieważ może ono utrudniać funkcjonowanie implantu stomatologicznego.

Uważa się, że leczenie za pomocą magnesu nie ma negatywnych skutków ani problemów, gdy jest ono włączone do tradycyjnego leczenia medycznego.

Należy porozmawiać z lekarzem na temat wszelkich dodatkowych zabiegów zdrowotnych i wellness, które chcieliby Państwo wypróbować lub które już są stosowane. Twój lekarz może pomóc Ci zarządzać swoim zdrowiem i odnową biologiczną znacznie lepiej, jeśli rozumie każdą z Twoich metod leczenia.

Zaćma

Kardiomiopatia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *