Kardiomiopatia – objawy , typy (rodzaje) , długość życia , postępowanie

Jakie są typy (rodzaje) kardiomiopatii?

Kardiomiopatia jest chorobą, która wpływa na mięsień sercowy, jak również na sposób jego pompowania. Istnieją różne rodzaje kardiomiopatii. A te mają różne przyczyny. Kardiomiopatia może wystąpić w wyniku uszkodzenia serca, np. z powodu choroby układu krążenia, lub osoba może nabyć skłonność do tworzenia go.

Jakie są typy (rodzaje) kardiomiopatii?

Niektóre rodzaje kardiomiopatii to kardiomiopatie:

Rozszerzona kardiomiopatia. Komory serca zwiększają rozmiar, a także osłabiają. Należą do nich kardiomiopatia alkoholowa, a także kardiomiopatia obwodowa, która może występować przez cały okres macierzyństwa lub po jego zakończeniu.
Kardiomiopatia graniczna. Mięsień sercowy staje się napięty.
Kardiomiopatia hipertroficzna. Masa mięśnia sercowego pogrubia się, a także nie może kopnąć odpowiednio.

Istnieje wiele innych rodzajów kardiomiopatii, które można zidentyfikować po tym, co powoduje problem z tkanką mięśniową serca. Na przykład, obrzęk mięśnia sercowego może powodować kardiomiopatię zapalną. Problemy z rytmem serca mogą spowodować kardiomiopatię wywołaną tachykardią. Trudne zdarzenie może powodować zaburzenia takotsubo, zwane również kardiomiopatią stresu i lęku. W przypadku tego zespołu komora serca zmienia formę i nie może również pompować krwi typowo.

Jakie są objawy kardiomiopatii?

Jakie są objawy kardiomiopatii?

W przypadku niektórych kardiomiopatii, zmiany w masie mięśnia sercowego mogą prowadzić do różnych innych problemów z sercem, takich jak niewydolność serca. Zatrzymanie akcji serca wskazuje, że serce nie może ogólnie pompować krwi. Gdy serce nie może dobrze pompować krwi, reszta ciała może nie uzyskać wystarczającej ilości krwi, tlenu lub składników odżywczych. Kardiomiopatia może również prowadzić do różnych innych problemów z sercem, takich jak migotanie przedsionków, które jest rodzajem nierównego bicia serca.

Jak dokładnie się z tym postępuje – leczenie?

Leczenie kardiomiopatii zależy od rodzaju kardiomiopatii, jak również od rodzaju problemów z sercem, które występują w wyniku zmian w mięśniu sercowym. Leczenie z reguły polega na podawaniu leków, a także na zdrowym i zrównoważonym sposobie prowadzenia życia.

Kapsaicyna

Zapalenie kaletki maziowej