Kapsaicyna – co to jest , właściwości , do czego jest używana odchudzanie

Co to jest kapsaicyna?

Co to jest kapsaicyna?

Kapsaicyna jest składnikiem znajdującym się w różnych rodzajach ostrej papryki, np. w papryce chili, która sprawia, że papryka jest ostra i ciepła. Można ją spożywać w surowej lub gotowanej papryce lub jako suszony proszek, który można wnieść do żywności lub napojów. Jest również oferowana jako naturalny produkt zdrowotny i wellness, w balsamach do stosowania miejscowego, które odnoszą się do skóry, lub jako plama skórna

Do czego jest używana kapsaicyna?

Kapsaicyna jest stosowana w celu złagodzenia bólu. Kapsaicyna działa najpierw poprzez stymulację, a następnie zmniejszenie intensywności sygnałów bólowych w organizmie. Chociaż ból może na początku wzrosnąć, to na ogół zmniejsza się po pierwszym użyciu kapsaicyny promuje uwolnienie związku myśl, że jest związane z połączeniem dyskomfortu między nerwami w kręgosłupie, a także różnych innych części ciała.

Zastosowanie miejscowe.

Kiedy używasz balsamu kapsaicynowego, żelu, kremu lub maści do skóry (stosowanie miejscowe), może pomóc złagodzić dyskomfort z:

Zaburzenia dyskomfortu, polegające na dyskomforcie po leczeniu chirurgicznym.
Dolegliwości układu nerwowego, takie jak neuropatia osoby chorej na cukrzycę, neuralgia trójdzielna, a także neuralgia pooperacyjna (płytki).
Klasterowe bóle głowy.
Problemy ze stawami, takie jak osteo artretyzm i reumatoidalne zapalenie stawów.
Choroby skóry, takie jak łuszczyca.
Bóle ust spowodowane chemioterapią lub promieniowaniem.

Produkty zawierające kapsaicynę można umieszczać na skórze do 4 razy dziennie. Możesz odczuwać pieczenie lub swędzenie przy pierwszym użyciu kapsaicyny, ale to będzie stopniowo zmniejszać się z każdym użyciem Pranie rąk całkowicie po każdym użyciu, aby utrzymać się z dala od uzyskania kapsaicyny w oczy lub na różnych innych wilgotnych błon śluzowych, gdzie może powodować pieczenie. Nie używaj kapsaicyny w miejscach, w których masz popękaną skórę.

Stosowanie uzupełniające.

Spożywając gorącą paprykę lub biorąc kapsaicynę jako suplement diety, kapsaicyna może poprawić trawienie poprzez wzmocnienie płynów układu trawiennego w brzuchu i poprzez zwalczanie mikroorganizmów, które mogą wywołać infekcję. Kapsaicyna może również pomóc w walce z rozluźnieniem jelit spowodowanym infekcją mikrobiologiczną.

Kapsaicyna działa jako przeciwutleniacz, chroniąc komórki organizmu przed uszkodzeniem poprzez uszkadzanie cząsteczek zwanych rodnikami uzupełniającymi. Kapsaicyna może również pomóc w powstrzymaniu infekcji bakteryjnych.

Kapsaicyna może również spowodować, że śluz będzie cieńszy, a także pomóc przenieść go z płuc. Uważa się, że kapsaicyna wzmacnia tkanki płuc, a także pomaga zapobiegać rozedmie płuc lub radzić sobie z nią.

Czy kapsaicyna jest bezpieczna?

Czy kapsaicyna jest bezpieczna?

Profesjonaliści w Kanadzie zazwyczaj biorą pod uwagę, że kapsaicyna jest bezpieczna. Jednak może ona powodować pewne niepożądane skutki, szczególnie dla tych, którzy nie są do niej przyzwyczajeni. Uważajcie, gdy gotujecie lub jecie gorącą paprykę. Zacznij od małych ilości, a także zwiększaj ich ilość w miarę przyzwyczajania się do niej.

Alergia na kapsaicynę jest możliwa. Jeśli dopiero zaczynasz używać kapsaicyny, jako świeżej lub gotowanej żywności lub w formie proszku, zacznij od małych ilości. W przypadku stosowania produktu miejscowego, który zawiera kapsaicynę, należy najpierw nałożyć ją na maleńkie miejsce skóry, aby sprawdzić, czy nie występuje w niej alergia.

Aby zmniejszyć uczucie pieczenia, przed jedzeniem lub przygotowaniem z papryką należy pozbyć się ziaren papryki. Dodatkowo, jeśli jesz banany oprócz papryki, możesz zmniejszyć uczucie pieczenia.

Nie pozwól, aby kapsaicyna weszła w kontakt z oczami i innymi wilgotnymi warstwami błony śluzowej. Po kontakcie z kapsaicyną (lub gorącą papryką) należy umyć ręce octem lub mydłem, aby nie rozsmarować przypadkowo kapsaicyny na oczach, nosie lub ustach. Można również używać pokrowców na rękę nienadających się do wielokrotnego użytku do obchodzenia się z gorącą papryką lub do aplikowania preparatów, które zawierają kapsaicynę.

Nie należy stosować preparatów miejscowych zawierających kapsaicynę w miejscach popękanej skóry.

All-natural and also Non-Prescription Health And Wellness Products Directorate (NNHPD), w ramach Health And Wellness Products, jak również Food Branch of Health and wellness Canada, zarządza naturalnymi produktami zdrowotnymi w Kanadzie. Naturalne produkty zdrowotne i wellness, składające się z kapsaicyny, muszą być sprawdzone i zatwierdzone przez NNHPD, zanim będą mogły być oferowane w Kanadzie.

Nieustannie informuj swojego lekarza, czy używasz naturalnych produktów zdrowotnych i wellness, czy też myślisz o zintegrowaniu naturalnych produktów zdrowotnych z konwencjonalnym leczeniem klinicznym. Może nie być bezpiecznie zrezygnować ze standardowej terapii klinicznej i polegać tylko na całkowicie naturalnych produktach zdrowotnych i wellness. Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Korzystając z naturalnych produktów zdrowotnych, należy pamiętać o następujących kwestiach:

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych leków, naturalne produkty zdrowotne i wellness mogą wywoływać negatywne skutki, wywoływać alergie lub wchodzić w interakcje z lekami wydawanymi na receptę, a także z lekami wydawanymi bez recepty lub różnymi innymi naturalnymi produktami zdrowotnymi, które możesz przyjmować. Niepożądane efekty lub interakcja z dodatkowym lekiem lub naturalnym produktem zdrowotnym i wellness może jeszcze bardziej pogorszyć różne inne warunki zdrowotne i wellness.
Sposób, w jaki produkowane są wszystkie naturalne produkty wellness może nie być standardowy. W związku z tym dokładnie to, jak dobrze działają lub jakiekolwiek skutki uboczne mogą się różnić w zależności od marki lub nawet w ramach różnych ofert tej samej marki. Forma w pełni naturalny produkt, który można nabyć w żywności ekologicznej lub sklepie spożywczym może nie być taka sama jak forma wykorzystana w badaniach naukowych.
Oprócz minerałów i witamin, nie są znane trwałe skutki większości naturalnych produktów wellness.

Zapalenie kaletki maziowej

Haluksy