Jak lepiej spać? Sposoby zasypiania, rutyny, miejsce spania

lepszy-senSen jest niezbędny dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Sen pomoże Ci zachować zdrowie, utrzymując silny system odpornościowy. Wystarczająca ilość snu może poprawić twój nastrój i sprawić, że poczujesz się zestresowany.

Jednak każdy z nas ma czasem problemy z zasypianiem. Dzieje się tak z wielu powodów. Możesz mieć problemy ze snem z powodu melancholii, bezsenności, a nawet zmęczenia. Jeśli czujesz się zestresowany lub masz zaburzenia lękowe pourazowe (PTSD), możesz mieć również problemy z zasypianiem lub upadkiem.

Bez względu na pochodzenie, są rzeczy, które możesz zrobić.

Twoje miejsce do spania

Twoje miejsce do spania i to, co robisz w ciągu dnia, może mieć wpływ na to, jak długo śpisz. Nadmierna ilość dźwięku, łagodny lub działanie w Twojej sypialni może utrudnić Ci spanie. Opracowanie spokojnego, wygodnego miejsca do spania może być pomocne. Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby lepiej spać.

Używaj swojej sypialni tylko do spania i aktywności seksualnej.
Przenieś z sypialni telewizor i radio.
Staraj się nie korzystać ze swojego smartfonu, komputera z funkcją smartpfonu, tablet do obliczania tekstu, a nawet nie korzystać z Internetu, gdy jesteś w łóżku.
Utrzymuj swoją sypialnię cichą, ciemną i chłodną. Używaj zasłon lub zasłon, aby zablokować światło na zewnątrz. Spójrz na użycie kojącej muzyki lub nawet urządzenia z „białym szumem”, aby zablokować dźwięk z zewnątrz.

Twój dzień i czas w łóżku regularnie

Rutyna dnia wraz z dobranocką pomoże Twojemu ciału przyzwyczaić się do jakiegoś programu spania. Możesz poprosić inne osoby w twojej rodzinie, które pomogą ci w twoim własnym postępowaniu.

Staraj się nie korzystać z urządzeń technologicznych, takich jak tablety, komputery lub komputery tabletowe przez całe godziny przed snem. Światło z tych typów urządzeń, jak również emocje, które mogą wynikać z oceny stron internetowych poczty elektronicznej lub sieci społecznych, mogą uczynić go trudniejszym do zrelaksowania się i zasypiania.
Stwórz relaksującą rutynę snu. Możesz chcieć wziąć gorący prysznic lub wannę, posłuchać kojącej muzyki, a nawet zjeść filiżankę bezkofeinowej herbaty.
Odwiedzaj łóżko dokładnie o tej samej porze nocnej. I budzić się każdego ranka dokładnie o tej samej porze, nawet w przypadku, gdy czujesz się zmęczony.
Używaj maski nasennej i zatyczek do uszu, jeśli przeszkadzają Ci delikatne i brzmiące dźwięki.

W przypadku, gdy nie możesz spać spokojnie

Wyobraź sobie siebie w spokojnym, przyjemnym obrazie. Skoncentruj się na faktach i emocjach związanych z przebywaniem w miejscu, które jest relaksujące.
Wstań i wykonuj cichą lub nudną akcję, aż poczujesz się zmęczony.
Nie pij żadnych płynów po 18:00 w przypadku, gdy budzisz się często z powodu konieczności skorzystania z toalety.

Twoje działania w ciągu dnia

Twoje zwyczaje i działania mogą mieć wpływ na to, jak dobrze sypiasz. Poniżej znajduje się kilka wskazówek.

Zróbcie regularne ćwiczenia. Określ, która pora dnia działa lepiej dla wzorców snu.
Wyjdź na zewnątrz w ciągu dnia. Spędzenie trochę czasu na słońcu może pomóc zresetować cykl budzenia się i spania ciała.
Ogranicz ilość kofeiny (herbata, kawa, napoje gazowane) w ciągu dnia. I nie podawaj jej przez 4 do 6 godzin przed snem.
Nie należy pić alkoholu . Alkohol może sprawić, że będziesz budził się częściej w godzinach wieczornych.
Nie palić i nie używać tytoniu, szczególnie wieczorem. Nikotyna może utrzymywać Cię w czujności.
Nie ucinaj sobie drzemki w ciągu dnia, szczególnie w pobliżu godzin nocnych.
Nie przyjmuj leków, które utrzymają cię w pogotowiu lub zmuszą cię do odczuwania energii lub zawrotów głowy przed snem. Twój lekarz może Ci powiedzieć, czy Twój lek może to zrobić i w przypadku, gdy będziesz w stanie zażyć go wcześniej w ciągu dnia.

Jeśli nie możesz spać, ponieważ odczuwasz fantastyczny ból lub masz wypadek, lub często czujesz się zaniepokojony w nocy, lub często masz złe sny lub koszmary, porozmawiaj z lekarzem.

Bezdech senny

Man Pride