Arnika Górska – co to jest ? , apteka , maść , żel , tabletki , lek

Arnika Górska - co to jest ? , apteka , maść

Co to jest arnika?

Arnika, zwana również Arniką Górską, jest rośliną, która pochodzi z górskich regionów Europy i południowej Rosji. Kwiaty i liście tej rośliny mają wiele tradycyjnych zastosowań leczniczych.

Arnika jest dostępna w postaci maści lub żelu i można ją znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością.

Do czego jest ona wykorzystywana?

Ludzie używają arniki jako kremu lub żelu do łagodzenia bólów mięśni, stanów zapalnych i gojenia ran. Stosowany na skórę, może poprawić gojenie poprzez zmniejszenie opuchlizny i bólu oraz przyspieszenie wchłaniania krwi.

Ludzie stosują również arnikę na skórę w celu leczenia trądziku, czyraków i wysypki.

Arnika Górska - żel-tabletki-lek

Czy jest to bezpieczne?

Arnika jest zalecana tylko do użytku zewnętrznego. Nie należy wkładać arniki do ust ani jej połykać. Roślina jest trująca i w przypadku połknięcia może powodować bóle brzucha, biegunkę, wymioty, trudności w oddychaniu, zatrzymanie akcji serca i śmierć.

Nie używaj arniki, jeśli jesteś w ciąży lub karmiąca piersią. Nie należy stosować jej na otwarte rany lub połamaną skórę. Przestań używać arniki, jeśli wystąpi wysypka skórna.

Zawsze powiedz swojemu lekarzowi, czy używasz alternatywnego produktu lub czy myślisz o połączeniu go z konwencjonalnym leczeniem. Może nie być bezpiecznie zrezygnować z konwencjonalnego leczenia medycznego i polegać wyłącznie na produkcie alternatywnym.

Poczytaj również o innych schorzeniach na naszym blogu:

Zapalenie ucha środkowego

Rak gruczołu krokowego