Antyoksydanty – co to ? , w żywności , najsilniejsze , naturalne produkty

Antyoksydanty - co to ? , w żywności

Co to antyoksydanty?

Przeciwutleniacze chronią organizm przed uszkodzeniami spowodowanymi przez szkodliwe cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. Wielu ekspertów uważa, że szkoda ta jest czynnikiem rozwoju choroby naczyń krwionośnych (miażdżyca), nowotworów i innych schorzeń.

Jesteś narażony na działanie wolnych rodników:

Poprzez produkty uboczne normalnych procesów zachodzących w organizmie (takich jak spalanie cukrów w celu uzyskania energii i uwalnianie enzymów trawiennych w celu rozkładu pokarmu).
Kiedy organizm rozbija niektóre leki.
Przez zanieczyszczenia.
Przeciwutleniacze zawierają niektóre witaminy (takie jak witaminy C i E), niektóre minerały (takie jak selen) i flawonoidy, które znajdują się w roślinach. Najlepszym źródłem przeciwutleniaczy są owoce i warzywa. Flawonoidy można znaleźć w owocach, czerwonym winie i herbatach. Można również kupić suplementy przeciwutleniające. Najlepiej jest uzyskać antyoksydanty ze zdrowej diety.

Antyoksydanty - najsilniejsze , naturalne produkty

Do czego służą przeciwutleniacze?

Przeciwutleniacze mogą odgrywać rolę w zarządzaniu lub zapobieganiu niektórym schorzeniom medycznym, takim jak niektóre nowotwory, zwyrodnienie plamki żółtej, choroba Alzheimera i niektóre schorzenia związane z zapaleniem stawów.

Czy antyoksydanty są bezpieczne?

Dopóki nie zostaną przeprowadzone dalsze badania, najlepiej jest uzyskać przeciwutleniacze z diety bogatej w owoce i warzywa, a nie z naturalnych produktów zdrowotnych. Przyjmowanie naturalnych produktów leczniczych w wysokich dawkach może być szkodliwe. Żaden pojedynczy antyoksydant nie jest w stanie ochronić organizmu. Większość ludzi powinna spożywać od 7 do 10 porcji owoców i warzyw dziennie.

Dyrekcja Produktów Zdrowotnych Naturalnych i Niezreskrybowanych (NNHPD), w ramach Health Products and Food Branch of Health Canada, reguluje naturalne produkty zdrowotne w Kanadzie. Produkty związane ze zdrowiem naturalnym, w tym suplementy przeciwutleniające, muszą zostać poddane przeglądowi i zatwierdzone przez NNHPD, zanim będą mogły zostać sprzedane w Kanadzie.

Zawsze informuj lekarza, czy używasz naturalnego produktu leczniczego, czy też myślisz o połączeniu naturalnego produktu leczniczego z konwencjonalnym leczeniem. Może nie być bezpiecznie zrezygnować z konwencjonalnego leczenia medycznego i polegać wyłącznie na naturalnym produkcie leczniczym. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które są w ciąży lub karmiących piersią.

Podczas korzystania z naturalnych produktów zdrowotnych, należy pamiętać o następujących kwestiach:

Podobnie jak w przypadku leków konwencjonalnych, naturalne produkty zdrowotne mogą powodować skutki uboczne, wywołać reakcje alergiczne lub wchodzić w interakcję z lekami wydawanymi na receptę i bez recepty lub innymi naturalnymi produktami zdrowotnymi, które bierzesz. Działanie niepożądane lub interakcja z innym lekiem lub produktem naturalnym może pogorszyć stan zdrowia.
Sposób wytwarzania naturalnych produktów zdrowotnych może nie być znormalizowany. Z tego powodu, jak dobrze działają lub jakiekolwiek skutki uboczne, które powodują, mogą się różnić między markami lub nawet w ramach różnych partii tej samej marki. Forma suplementu, który kupujesz w sklepie spożywczym lub spożywczym może nie być taka sama jak forma stosowana w badaniach.
Inne niż witaminy i minerały, długoterminowe skutki większości naturalnych produktów zdrowotnych nie są znane.

Poczytaj o innych schorzeniach na naszym blogu:

Lęk

Arnika Górska