Projekt Bakcyl - edukacja finansowa


2017-01-17


W ramach lekcji historii 17 stycznia 2017 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli 
w projekcie Bakcyl, którego celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką finansów.

Projekt Bakcyl ma na celu zainicjować i umożliwić stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.Podczas zajęć został zrealizowany temat: Twoje pieniądze. Lekcje prowadziła pani Marta Wnękowicz z Banku BGŻ BNP Paribas. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami na temat ryzyka związanego z pochopnym podejmowaniem decyzji o zaciąganiu różnego rodzaju kredytów.Młodzież dowiedziała się także o funkcjonowaniu
Biura Informacji Kredytowej.
Ponadto nasi uczniowie podjęli próby wyznaczania sobie celów finansowych, zostali zapoznani także z podstawowymi informacjami na temat przedsiębiorczości. Mieli również okazję do podjęcia dyskusji dotyczącej oszczędzania i inwestowania.

Tekst: p. Bartosz Rylski.