Plan pracy Świetlicy Szkolnej 2014-2015

Tygodniowy harmonogram zajęć w Świetlicy Szkolnej

Aktualności z życia świetlicy szkolnej  pojawiają sie na stronie głównej w zakładkach : "aktualności "oraz "galeria" co kilka dni !

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 93 w Krakowie otwarta jest codziennie od poniedziałku do piątku. W godzinach 7.00 – 17.00.Uczęszczają do niej uczniowie klas I - IV, w wyjątkowych przypadkach uczniowie klas starszych. Opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani wychowawcy. Dzieci uczęszczające do świetlicy mają możliwość brania udziału w zajęciach:

• integracyjnych
  • plastycznych
  • ruchowych ogólnorozwojowych
  • sportowych na boisku i holu szkolnym
  • czytelniczych w bibliotece szkolnej
  • technicznych i papieroplastycznych.
  • dydaktycznych- zabawy słowne ćwiczenia w poprawnym czytaniu, rebusy, krzyżówki, zgadywanki itp.
  • zajęciach z wykorzystaniem środków audio-wizualnych znajdujących się w świetlicy.

Szczególną uwagę zwracamy na:

• organizowanie opieki, pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy;
  • organizowanie gier i zabaw ruchowych, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny;
  • odkrywanie i rozwijanie zainteresowań;
  • stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnych rozrywek, kształcenie nawyków kulturalnego życia codziennego;
  • upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny
    i czystości oraz dbałości o zachowanie zdrowia;
  • rozwijanie sielności i samorządności;

• współdzinie z nauczycielami, rodzicami oraz instytucjami społecznymi;

Wychowankom świetlicy udzielana jest też indywidualna pomocw odrabianiu zadań domowych. Wychowankowie biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez szkołę i inne instytucje. Każde zajęcia prowadzone w świetlicy zawierają treści wychowawcze i dydaktyczne, które wychowankowie mogą wykorzystać w życiu codziennym.

Wychowawcy świetlicy :

• Alicja Sempek