14 listopada nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w spektaklu
pt."Zasady Prawidłowej Komunikacji".

Szczegóły w zakładce : Co u najmłodszych, zdjęcia w Galerii.

11 listopada 1918 roku
to jedna z najważniejszych dat w historii Polski-
odzyskanie  niepodległości po 123 latach zaborów.
Z tej okazji , w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  klasy młodsze   uczestniczyły w Koncercie Pieśni Patriotycznych na terenie naszej szkoły. Przy dźwiękach  pięknej muzyki można było usłyszeć  żołnierskie piosenki m.in.  Przybyli Ułani,  Szara piechota,  Leguny w niebie, a także współczesną pieśń   Najpiękniejsza jest nasza Ojczyzna. Patriotyczny nastrój  podkreślały starannie przygotowane przez klasy biało-czerwone kotyliony.
Koncert wzbogaciła  prelekcja  przedstawicieli Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej.
Tekst: p. J. Wilkońska

Więcej zdjęć w Galerii.

Wczoraj kolejny raz uczestniczyliśmy w grze terenowej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.W trakcie zabawy bliżej poznaliśmy postać cesarza Franciszka Józefa I oraz związane z tą postacią miejsca w Krakowie .I jak zawsze bardzo wzrósł poziom naszej wiedzy historycznej , bo uczyć się można nie tylko w czasie lekcji w szkole, ale w czasie wielu różnych wyjść i wycieczek.
A my-uczniowie 93-ki- wiemy to najlepiej
Cała zabawa zakończyła się testem sprawdzającym zdobytą wiedzę i -a jakże-pyszną grochówką, na którą czekaliśmy cały rok.
Jako,że przez ostatnie kilka lat nasza szkoła zdobywała I miejsce,to i teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki:)
Przy okazji dziękujemy organizatorom tej wspaniałej zabawy-III Społecznemu LO w Krakowie i Muzeum Historycznemu Miasta Krakowa:):)

5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13